szukanie dobrego okulisty

Porady dotyczące znalezienia specjalisty

Nie podlega wątpliwości to, że nasze oczy powinny być regularnie badane. Niemniej jak to w życiu bywa, większość z nas na wizytę u specjalisty decyduje się dopiero wtedy, kiedy dostrzega, że ze wzrokiem jest coś nie tak. Wydawać by się mogło, że ze znalezieniem optometrysty nie będzie dziś większego problemu, bo trzeba przyznać, że lekarzy okulistów jest w Polsce mnóstwo. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając takiego specjalistę?

Wybór miejsca

Jeśli wybieramy okulistę, na pewno pod uwagę musimy wziąć tak siebie, jak i swoich bliskich. W praktyce oznacza to tylko tyle, że powinien to być najlepszy okulista dla nas i naszych dzieci, jeśli oczywiście takowe posiadamy. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś w stanie dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do lekarza, brać dzień wolny w pracy, czy też zwalniać dzieci z zajęć szkolnych.

Poradź się rodziny i znajomych

W wyborze lekarza pomóc nam mogą nasi bliscy lub też znajomi. Warto popytać ich o rekomendację. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na portalu społecznościowym wpisu dotyczącego polecanego okulisty w danym mieście. Na pewno dostaniemy wiele informacji zwrotnych, które dadzą nam do myślenia.

Nie bój się zadawać pytań

Dzwoniąc do gabinetu, powinniśmy się o nim dowiedzieć jak najwięcej. Oczywiście wiele informacji znajdziemy na stronie internetowej danego gabinetu, ale popytać nigdy nie zaszkodzi. Tak więc pierwsze nasuwające się pytania powinny dotyczyć tego, czy gabinet zaakceptuje twoją polisę ubezpieczeniową? Jak długo prowadzona jest praktyka? Czy gabinet jest przyjazny dzieciom? W jakich godzinach jest otwarty? Im więcej pytań zadasz tym lepiej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.