zalety soczewek miesięcznych

Zalety miesięcznych soczewek kontaktowych

Na soczewki decyduje się coraz więcej Polaków, ale trzeba tutaj otwarcie przyznać, że wiedza na ich temat w dalszym ciągu jest mocno ograniczona. Wiemy, że soczewki sprawdzają się lepiej niż okulary, ale nie wiemy już, które wybrać. Jest to niezwykle ważna kwestia i należy do tego podejść w pełni profesjonalnie. W tym wpisie postaramy się Państwu przybliżyć istotę soczewek miesięcznych, które według nas są naprawdę warte uwagi. Jakie w związku z tym zalety mają soczewki miesięczne?

Duża przepuszczalność tlenowa

Zacznijmy tutaj od tego, że soczewki najlepiej jest nosić tylko w dzień a na noc zdejmować. Wszystko dlatego, że wiele soczewek stwarza ryzyko dla naszych oczu, ponieważ nie najlepiej przepuszczają one tlen. Przynajmniej jest tak w przypadku soczewek z krótkim terminem ważności, a więc jednodniowych czy tygodniowych. W dzień nie sprawia to większego problemu, ponieważ tlen bez problemu dostaje się do oczu. W nocy, kiedy powieki są zamknięte, jest z tym problem. Rozwiązano go w łatwy sposób w soczewkach miesięcznych i mają one nawet pięciokrotnie wyższy poziom przepuszczalności gazów, aniżeli jest to w soczewkach o krótszym terminie przydatności.

Komfort

Zazwyczaj ze zdejmowaniem i wkładaniem soczewek nie ma większego problemu, a im częściej to robimy, tym większej nabieramy wprawy, co jest zresztą oczywiste. Poza tym zajmuje to także trochę czasu. Tym bardziej że mówimy tutaj nie tylko o ich nakładaniu czy zdejmowaniu, ale także wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych, a więc czyszczeniu tak samych soczewek, jak i pojemniczków, w których się znajdują, co powinniśmy wykonywać przy każdym ich zdejmowaniu. W związku z tym dla wielu może to być jakiś dyskomfort. Problemu tego nie ma przy soczewkach miesięcznych, gdyż te nosić bezustannie możemy nawet do 7 dni.

Cena

Jako że są to soczewki bardziej praktyczne i o dłuższym terminie używalności oczywiste jest to, że ich cena w stosunku do tych dwutygodniowych, tygodniowych, a już na pewno miesięcznych będzie znacznie wyższa. Nie jest to jednak cena zbyt wygórowana. I tak dla przykładu podajmy, że za sześć sztuk soczewek AirView HD Plus Monthly zapłacimy jedynie 69,99 złotych. W tym przypadku jest to więc cena kwartalna, gdyż 3 pary soczewek pozwalają nam na ich używanie przez trzy kolejne miesiące. Idąc dalej tym tropem wydatek rzędu 240 złotych rocznie, na pewno nie jest wydatkiem rzucającym na kolana.

One comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.