okulary vs soczewki

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Choroby wzroku to w dzisiejszych czasach chleb powszedni i możemy mieć pewność, że będzie ich coraz więcej. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo tryb życia tak dzieci, jak i osób dorosłych, przynajmniej w większości przypadków daleki jest od doskonałego. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem, a także zła dieta na pewno nie wpływają dobrze na nasze oczy. Problemu nie ma dziś o tyle, że owe choroby możemy szybko skorygować i właściwie zrobić to bez niczyjej wiedzy. Oczywiście nie mówimy w tym przypadku o okularach, bo te, choć wielu z nas dodają uroku, to nie wszystkim pasują. Nie brak tych, którzy wstydzą się je nosić, bojąc się przy tym reakcji społeczeństwa. W takiej sytuacji polecić im możemy soczewki kontaktowe. Niemniej jednak to, że ich nie widać nie jest jedyną zaletą. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Świetna widoczność

Okulary mają to do siebie, że posiadają ramy. Nawet jeśli będą to najcieńsze oprawki, to w jakimś stopniu utrudniają one nam widzenie i zmniejszą jego pole. Z soczewkami tego problemu nie ma. W zasadzie mamy tutaj cały niczym nieograniczony kąt widzenia.

Trudno je uszkodzić

Z okularami jak to często bywa, zwłaszcza w przypadku dzieci łatwo jest je uszkodzić. Wystarczy, że nam spadną, co nie jest wcale takie trudne i możemy liczyć się z kilkusetzłotowym wydatkiem. Poza tym zdarza się, że je zgubimy. Soczewek to nie dotyczy, a jeśli nawet się to nam zdarzy, to zawsze za kilka lub kilkanaście złotych możemy kupić nowe. Pod tym względem możemy więc powiedzieć, że są tak praktyczne, jak i ekonomiczne.

Uprawianie sportów

Uprawianie kontaktowych sportów zwłaszcza dla osób noszących okulary jest bardzo utrudnione. Moglibyśmy powiedzieć nawet, że niebezpieczne. Zupełnie inaczej jest przy soczewkach. Nadają się tak dla grających w piłkę, koszykówkę, jak i tych, którzy specjalizują się w pływaniu. Nie ma żadnych ograniczeń co do uprawiania niemal każdej dyscypliny sportu w soczewkach.

Wygoda

Na koniec wspomnijmy o wygodzie. Nosząc okulary możemy spodziewać się odcisków, choć wiele zależy od tego, jak je dobraliśmy i czy idealnie na nas leżą, czy też nie. Soczewki na pewno są tutaj wygodniejsze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.